“Мистецтво навчання є мистецтво пробуджувати в юних душах допитливість і потім задовольняти її”.
А.Франс

Страницы

26.09.2022 Виготовлення аплікацій із засушених рослин

 Доброго дня мої любі вихованці!

Сьогодні на занятті я пропоную вам ознайомитись із правилами виг аплікації  

Запрошую вас на відеозустріч  https://meet.google.com/peq-ptrr-exh  

Теоретичний матеріал

Техніка аплікації із рослинного матеріалу відноситься до стародавнього виду декоративно-прикладного мистецтва, це використання художником для створення натюрмортів, пейзажів, портретів лише природного матеріалу: квітів, листків, ягід, кори, коріння, насіння. Така палітра здатна «посперечатися» з будь-якими фарбами. Крім кольору вона дає ще й цікаву фактуру – повстяну, замшеву, рубчасту, шкірясту тощо.

Досвід показує, що практично будь-яка рослина надовго зберігає колір при дотриманні певних правил сушіння.

Декілька порад флористу-початківцю

Збирати рослинний матеріал можна цілий рік. Навесні це перші зелені листочки; суцвіття берези, верби; квіти проліски, гусячої цибулі, форзиції, тюльпанів, мімози тощо; влітку - кульбаби, ромашки, віоли, незабудки, деревію, материнки, волошки… А який багатий матеріал восени! Золоті листя липи, рум’яні клену, багряні винограду й горобини. Взимку також можна знайти багато потрібного та гарного. Адже витончені лінії рослин добре помітні на снігу, будь це гілочка з незвичайним вигином, сухий колосок із ніжними формами або оголений лист глибокого коричневого кольору. Не варто забувати і про велике розмаїття кімнатних рослин.

Заздалегідь необхідно заготовити багато газет. Рослини засушувати слід відразу після збору, щоб вони не встигли згорнутися, пожухнути. Укладати їх потрібно обережно у складені аркуші гігроскопічного паперу, які потім помістити в газети і покласти під прес (4-10 кг.).

Через добу, а іноді й раніше, ті газети, що відволожилися, слід замінити сухими. На висушування рослин йде до 7-10 днів (для товстолистих рослин - більше). Засушені рослини рекомендується зберігати у цупкій папці.

Багато квіток, особливо махрові квітки хризантем, гвоздик, тюльпанів, краще розчленувати на пелюстки, а після сушіння знову зібрати. Або можна пофантазувати і зробити «міксові» рослини.

Перш ніж братися до роботи, слід підготувати необхідні інструменти та матеріли: ножиці, канцелярський ніж, пінцет, пензлики для клею, клей (ПВА), картон, кольоровий папір, шпалери, сухі рослини.

Підготовка основи.

Для створення листівки із засушеного природного матеріалу ідеальним буде ґрунтований картон, який спеціально випускають для художніх робіт.

Але за основу можна використати також ватман, пакувальний картон, цупкий кольоровий чи оксамитовий папір.

Краса, своєрідність і вишуканість композиції значною мірою залежать від фону основи (фон - колір основного матеріалу, на якому виконують аплікацію).

Багато майстрів - флористів як фон основи використовують суцільне покриття з листків дерев, пелюсток квітів, які водночас є оздоблюваним елементом листівки. Найкраще для цього підходить зворотна сторона листків осики, лопуха, мати-й-мачухи, які нагадують замшеву тканину.

Розпочати роботу можна з малювання олівцем ескізу композиції, яку ви обрали, або вигадали. Намалюйте олівцем на папері, де і що ви хочете розташувати.

Імпровізуйте! Розкладайте листочки, пелюстки, міняйте місцями, накладайте, робіть так, як вам підказує ваше серце і ваш смак. Так ви знайдете варіант, який вам найбільше сподобається.

А далі все добре підрівняйте, кожну деталь обов'язково позначте олівцем, щоб не загубити місця, на якому лежали листочок чи квіточка.

Тепер переходьте до більш відповідальної роботи: наклеювання рослин. Коли деталі будуть закріплені клеєм (ПВА, гумовим), листівку на деякий час кладуть під прес.

Послідовність виконання листівки-сувеніра.

  1. Підготуйте основу, фон для майбутньої роботи.

  2. Намалюйте ескіз майбутньої композиції.

  3. Підберіть необхідний рослинний матеріал.

  4. Розкладіть на ескіз рослинний матеріал.

  5. Позначте олівцем розташування рослин.

  6. Наклейте рослини.

  7. Висушіть під пресом

  8. Давайте трішки порухаємось, передивіться руханку та повторюйте рухи



  9. Перегляньте відео та виготовіть аплікацію, будьте старанними і у вас все отримається, адже ви великі розумнички, успіхів!!!


Якщо у вас виникнуть труднощі, або запитання, тоді переходьте за посиланням https://meet.google.com/peq-ptrr-exh  , я з радістю вам допоможу. Успіхів!!!

Немає коментарів:

Дописати коментар