“Мистецтво навчання є мистецтво пробуджувати в юних душах допитливість і потім задовольняти її”.
А.Франс

Страницы

18.10.2022 Виготовлення конструктора "Танграм"

 Доброго дня мої любі вихованці!

Сьогодні ми продовжуємо вивчати  тему "Техніка плетіння із смужок паперу", та навчимося виготовляти кошик. Не забуваємо дотримуватись правил техніки безпеки при роботі з  ножицями.


Запрошую вас на відеозустріч  https://meet.google.com/peq-ptrr-exh  

Теоретичний матеріал

У вас траплялося, що розбивалося блюдце ви намагалися скласти, а виходила інша форма? Або з одних і тих же предметів ви складали різні фігури?

- Є одна легенда, де китайській ремісник під час роботи випадково випустив з рук порцелянову квадратну плитку, яка розбилася на сім частин. Він засмучений намагався скласти її, але кожен раз отримував різні фігури, тільки не квадрат. Ось така головоломка, якій майже чотири тисячі років.

- Ви чули вислів Дошка Мудрості.

- І що може бути загальним, між мудрістю і головоломкою?

- Так багато питань, а відповідь танграм.

Танграм - це головоломка, яка складається з семи гральних кісток - пласких геометричних фігур, які називають танами, що складаються у різні форми. Завдання головоломки - створити задану форму (на підставі лише обрису силуету) з використанням всіх семи танів, які заборонено накладати один на один. Перші головоломки виготовлялися з дерева, каменю, слонової кістки.

- Першу легенду головоломки танграма ви вже почули, запам'ятовуйте другу.

Більше ніж 2500 років тому в імператора підростав син. Він був розумний, але більше любив гратися, аніж вчитися. Тож імператор попросив філософа, математика та художника створити гру, яка б навчила сина терпінню, розважливості та пильності водночас, а також дала б розуміння того, що складне завжди містить в собі простіші елементи. Так і був створений танграм. А син імператора нарешті вивчив математику. Звісно, за допомогою гри.

В 1802 році китайці подарували синові американського судновласника танграм зі слонової кістки в шовком футлярі. Так конструктор проклав дорогу в Європу і у Америку.

Танграм у всіх його проявах можна зустріти починаючи від дизайну одягу, закінчуючи архітектурою і ландшафтним дизайном. Найвдаліше застосування танграма, мабуть в якості меблів. Всі меблі побудована за принципом танграма дуже трапецію зручна і функціональна. Щоразу вона може видозмінюватися залежно від настрою і бажання господаря. Скільки всіляких варіантів і комбінацій можна скласти з цих симпатичних поличок. Самі виробники випустили разом з інструкцією по збірці кілька сторінок з ідеями для бібліотеки, вітальні, спальні та дитячої. Найсмачніше застосування танграма в шоколаді.

В результаті гри виходить площинне силуетне зображення. Воно умовно, схематично, але образ легко вгадується за основними характерними ознаками предмета. Загалом можна зібрати близько 7 тисяч комбінацій: будинки, птахи, букви та цифри, але найбільш поширені фігурки людей або тварин

Інструктаж з техніці безпеки при роботі з ножицями

- не тримай ножиці кінцями вгору,

- не залишай ножиці у відкритому вигляді,

- передавати ножиці тільки в закритому вигляді кільцями вперед,

- при роботі стеж за пальцями лівої руки.

Послідовність виконання роботи

1. Беремо щільний аркуш паперу формату А4. Відгинаємо кут так, щоб отримати квадрат, а зайву частину паперу відрізаємо.

2. Отримуємо базовий квадрат конструктора танграм 20*20 сантиметрів.

3. Протилежні кути квадрата з'єднуємо, згинаємо по діагоналі. По лінії  згину розрізаємо і отримуємо два однакових трикутника.

4. Перший трикутник згинаємо навпіл. По лінії згину розрізаємо, отримуємо два однакових  трикутника (малиновий і зелений).

5. Трансформація з другим трикутником нагадує техніку оригамі.

6. Верхній кут трикутника згинаємо до основи трикутника. По лінії згину розрізаємо, отримуємо дві фігури: трикутник (жовтий) і трапецію.

7. Трапецію складаємо навпіл, з'єднуючи протилежні кути. По лінії згину розрізаємо, отримуємо дві трапеції з прямими кутами.

8. Прямий кут трапеції накладаємо на протилежний тупий кут трапеції, щоб вийшов трикутник (червоний) і паралелограм (фіолетовий). Розрізаємо фігури по лінії згину.

9. Гострий кут трапеції накладаємо на протилежний прямий кут, щоб вийшов квадрат (рожевий) і трикутник (блакитний). Розрізаємо фігури по лінії згину.

10. Отримані деталі акуратно наклеюємо на щільний картон, вирізаємо.

11. Виникли сім геометричних фігур: паралелограм, квадрат і трикутники – два маленьких, два великих та один середнього розміру.

В результаті гри виходить площинне силуетне зображення. Воно умовно, схематично, але образ легко вгадується за основними характерними ознаками предмета.

- Починаємо складати найпростіші фігури за схемою.

 



Порухайтесь та відпочиньте разом з кумедним роботом


Я знаю у вас все отрималось, адже ви великі молодці!!! 
До нових зустрічей на занятті!

Немає коментарів:

Дописати коментар